Вбивства поліцейських жителів Фавела продовжуються, коли ігри йдуть в Ріо

Хоча більшість світових ЗМІ зосереджені на сфабрикованому обліку збройного пограбування плавця Райана Лохта, реальні жертви олімпійської злочинності в Ріо-де-Жанейро є найбіднішими жителями міста, що потрапили на фронт конфлікту між владою та наркотиками торговці людьми.

З початком Олімпіади місцеві ЗМІ повідомили щонайменше 14 смертей у перестрілці між групою банди та поліцією або солдатами із сили безпеки, яка розповсюджується на 85 000 чоловік.

< Хоча такий високий рівень насильства вже давно є фактом життя в громадах Фавела, багато жителів відчувають, що ситуація погіршилася завдяки грандіозній мега-подією, яка зосереджує увагу поліції на захисті багатих іноземних туристів та орієнтації бідних місцевих жителів "Місто не повинно бути таким": побоювання над насильством в Ріо з Олімпійськими іграми поблизу Читати далі

Безумовно, підвищена напруга Ігор призвела до принаймні однієї фатальної помилки з руйнівними наслідками.

Геліо Андр аде, державний військовий з далекого штату Рорайма, був застрелений 12 серпня після того, як помилково в’їхав у Віла де Джоау, ​​район, контрольований бандою в комплексі “Маре фавела”.Як солдат з олімпійського обов’язку, його смерть стала причиною того, що тимчасовий президент Мішель Темер заявив про національний траур і про прапори за межами ігор, щоб полетіти на напівстані.

Як це часто відбувається в Ріо-де-Жанейро, він також спонукав поліцію розпочати широкомасштабну і каральну погоду для вбивць. У операціях було вбито щонайменше п’ять жителів Маре, хоча підозрюваних ще не було затримано.Зображення місцевості в місцевих ЗМІ свідчать про те, що воно опинилося в стані напіврозмаху, з поліцейськими вертольотами, що летять накладними, а вдома вторглися сильно озброєні військові поліції.

За день до того, як Guardian відвідав громаду, За останніми поліцейськими акціями було застрелено двох людей, які, за словами місцевих жителів, казали, що вони багато днів прокидаються звучанням вертольотів, що гучно закривають накладні витрати. “Це жахливо голосно”, – сказав Бруно Родрігес, який, як і багато місцевих жителів, попросив ідентифікувати його псевдонімом з побоюваннями наслідків. “Кожен у спільноті боїться, коли це чує, що це означає, що операція має розпочатися”.

На відміну від багатьох інших фавел у Ріо, Віла де Йоао ніколи не була “утихомирена” поліцією.На одній вулиці стоїть гангстер від Терезіро Командо Пуро, або фракція “Чисте третє командування”, одна з найбільших бандах наркобізнесу Марі, з напівавтоматичною гвинтівкою, накинутою на його шию, і пістолет, забитий в верхівці штанів. Далі вздовж є оглядова станція, в якій містяться гучномовець.

На місці зйомки Андрада біля стику автомагістралі аеропорту, стіни на одній стороні вулиці позначені словами «Паз» (мир) і “Seja bem vindo para Vila da João” (Ласкаво просимо до Vila da João). З іншого – це невеликий рівень, де група молоді грає у волейбол. Це виглядає спокійно, але Родрігес попереджає мене, що ми спостерігаємо. “Не фотографувати.Не вказуй “, – він мені порадив.

Ініціали” TCP “, нанесені на стіни, є єдиною видимою ознакою того, що це контрольована бандою територія. Більшість таксистів уникають зони; ті, хто повинен сюди приїжджати сюди, роблять це, коли їх вікна автомобіля звиваються, і їхні руки видно, щоб вони могли показати, що вони не є загрозою.

Але незнайомим людям, таким як Андраде, дуже легко помилуватися випадково; державний військовий був далеким від першого, який був убитий неправильним поворотом.

У 2013 році інженер Джил Барбоза, 53 роки, був застрелений учасниками банди, коли він намагався використати перехрестя для повернення додому. Часом перестрілки через автомагістралі залишали стіни на придорожньому корті, де були кульові отвори.Пробки іноді націлені збройними грабіжниками, які методично працюють вздовж лінії іммобілізованих транспортних засобів. Під час Олімпіади з спортсменами, офіційними особами та відвіданими посадовими особами, які подорожують між аеропортом та центром міста, влада затопила маршрут з військами. Кожні 15 хвилин чи не так, військові патрулі їздять повз вантажівок, що перевозять солдатів у повному бойовому обладнанні та розмахуючи гвинтівки.

“Безпека полягає в тому, щоб захистити їх від нас”, говорить Родрігес. “Олімпіада для тих, хто на вулиці.Ті, у кого є гроші “.

Його погляди, здається, широко поширені в Маре. “Поліція не приходить сюди, щоб захистити нас, але щоб розділити нас”, – каже Джефсон Лучіано, учасник спільної театральної групи “Teatro do Oprimado na Maré” – театр пригноблених у Маре.

< p> У соціальних мережах громадські активісти висловили співчуття за смерть Андрада, але заявили, що наслідки жорстокої міліції були непропорційними, руйнівними та не вдались до дискримінації між злочинцями та невинними жителями.

“До цих пір баланс п’ятеро людей загинули, кілька постраждалих і тисячі людей перестали працювати, вчитися, бо вони бояться, перелякані, а їхні будинки вторглися…Назва це – геноцид, винищення, забій.І ніхто нічого не каже “, прочитав одну посаду на сторінці” Маре Вієв “на Facebook, яка інформує мешканців про перестрілки та інші питання.

Ще один житель Маре, який вважав за краще залишатися без імені, сказав, що в інших фавелах існують схожі проблеми, навіть ті, які, як вважалося, були “утиховані” поліцейськими підрозділами. Для неї це просто про контроль.

“Спадщина, яку ми маємо від мега-подій у Марі, – це кров на підлозі”, – сказала вона. “Ці ігри не включають favelas, периферійних спільнот та бідних. Ми повинні лише працювати, служити, не веселитися “.

Перед початком Ігор правозахисні організації попередили про можливі небезпеки. Амністія заявила, що після того, як Ігри були нагороджені в 2009 році, міліція вбила понад 2500 чоловік, у тому числі понад 100 чоловік цього року, більшість з яких були молодими чорними чоловіками.Вона зазначила, що прискорення розповсюдження мали тенденцію до збільшення під час мега-подій.

Олімпійські ігри не були погано для таких громад, як Маре. На відміну від стигми, яку вони, як правило, зазнають, церемонія відкриття включала позитивний розділ фавел. Місто Божий: будинок першого бразильського золота Ігор Читати далі

Перша золота медаль у Бразилії – перемога чорної жіночої дзюдої та колишнього жителя міста Божого favela – також допомагала кинути виклик старим стереотипам. Але надії на те, що Ігри можуть допомогти у заспокоєнні громад, далеко не реалізуються.Офіційні статистичні дані показують, що злочини в Ріо за останні десять років впали, але воно знову почало зростати за останні два роки внаслідок погіршення економіки та, на думку деяких місцевих жителів, додаткового тиску на Олімпійські ігри.

< p> “Як і в Стародавній Греції, я думав, що Ігри повинні були принести мир, але це не спрацювало”, – писав житель Маре Біра Карвальо. “На відміну від олімпійської зйомки, цілями тут є чорні люди, які бояться смерті”.

Rate this post