Добродушний італієць ніколи за свою 30-річну тренерську кар’єру

Добродушний італієць ніколи за свою 30-річну тренерську кар’єру не вигравав чемпіонський титул. Так, він не раз вигравав різні кубки, але по-справжньому престижний трофей йому до вчорашнього дня так і не вдавалося підняти над головою. У 2004 році він керував «Челсі» в півфіналі Ліги чемпіонів, але дійти до вирішального матчу йому завадив «Монако», з яким він через вісім років пропрацював два сезони.

Клаудіо Раньєрі в останні роки став сприйматися як звичайний тренер. Навіть улюблений син Лестера і за сумісництвом головний спеціаліст в англійському футболі Гарі Лінекер охарактеризував прихід італійця в його рідний клуб як «не надихає». У липні в твіттері він написав:

“…- Дивно, як одні і ті ж вікові фахівці залишаються в обоймі, змінюючи один клуб на інший. … ”

Його реакцію можна було зрозуміти, адже до цього Клаудіо провалився в збірній Греції, з якої був звільнений лише через чотири офіційні ігри менш ніж за чотири місяці. Тоді дійсно здавалося, що його кар’єра остаточно скотилася в кювет.

Тільки божевільний міг уявити в той момент, що навесні 2016 року у Раньєрі будуть дивитися, немов на якогось генія, тому що як ще можна пояснити феномен під назвою «Лестер» -2016? Як таке можливо в нашому цинічному матеріальному футбольному світі, коли, щоб стати чемпіоном, «Манчестер Сіті» витрачає понад півмільярда євро? Раньєрі взяв нікому невідомих і всіма списаних футболістів, а потім зробив з них чемпіонську команду. Він давав тижневий відпочинок після болючих поразок, влаштовував командний вечерю в піцерії після ігор на нуль. Клаудіо продемонстрував приголомшливу роботу з колективом, з яким, незважаючи на всі успіхи, не знесло дах, вони не стали нервувати, а методично продовжували набирати очки. Ось чому саме тренер «лисиць» – головний автор цього чемпіонського титулу.

Rate this post