Хто зробив «Лестер» чемпіоном

Король Клаудіо. Хто зробив «Лестер» чемпіоном
«Лестер» став чемпіоном АПЛ. Це дивовижна подія стало можливим завдяки генію їх тренера – Клаудіо Раньєрі. Юрій Усинін захоплюється італійцем, який змусив весь світ вболівати за скромний провінційний клуб.

Після фінального свистка на «Олд Траффорд» два немолодих вже, але чудових тренера обнялися. Один в той момент перебував за крок від безсмертя, який йому пізніше допоміг зробити Гус Хіддінк і його «Челсі». Другий – блискучий фахівець, який вважає себе одним з кращих в світі, тоді як всі ЗМІ давно вже ополчилися на нього за не найбільш вдалу роботу у великому клубі. Їх кар’єра складалася так по-різному, але зараз вони перетнулися в ситуації, відверто кажучи, незвичною для них.

«Ви робите фантастичну роботу», – сказав Раньєрі своєму голландському колезі, укладаючи того в обійми. «Так», – коротко погодився Луї ван Гаал, попередньо побажавши італійцеві удачі і навіть якось по-батьківськи поплескав по щоці. По-хорошому, більш логічно було б, якщо фахівці помінялися ролями. Але в цьому весь Раньєрі – скромний інтелігентний чоловік, який відзначає успіхи інших і не збирається виставляти власні тріумфи. Більшою мірою це пов’язано з вихованням, але в тому числі і з тим, що він завжди був хорошим фахівцем, але перебував на щабель нижче групи елітних тренерів.

Тільки перекинувся з ніг на голову сезон в АПЛ міг зробити можливим зустріч двох видатних фахівців при розкладі, коли вічно другий Раньєрі перебував за крок від найвидатнішою і карколомної перемоги в історії футболу, а ван Гаал – можливо, найяскравіший, самовпевнений і успішний фахівець своєї покоління – змушений задовольнятися примарними надіями на Лігу чемпіонів. І не треба нагадувати про успіхи Данії і Греції на Чемпіонатах Європи 1992 і 2004 років або, наприклад, «Порту» в Лізі чемпіонів-2003/2004. Виграти змагання з шести або навіть 13-та ігор не може йти ні в яке порівняння з більш ніж 10-місячної боротьбою в 38 матчах. В такому турнірі рішуче неможливо перемогти випадково, завдяки вдалому жеребу або тимчасовим слабкостям опонентів.

Rate this post